21.08.2016r.

1. XXI Niedziela Zwykła. W Ewangelii usłyszymy pytanie: Czy tylko nieliczni będą zbawieni?Jezus nie odpowiada, ilu ludzi zostanie zbawionych. Jest to tajemnica, którą zna jedynie Bóg i nam jej poznanie nie jest potrzebne. Posługując się przypowieścią o ciasnych drzwiach pragnie, jako dobry pedagog, wezwać nas do mobilizacji wszystkich sił, byśmy zbawienie osiągnęli. I my staramy się to czynić z pomocą Ducha Świętego.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców. Bóg zapłać!

3. Dziś pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączmy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium. Dziękuję wszystkim, którzy zabrali do swoich samochodów chętne do pielgrzymowania panie.

4. Gość Niedzielny ukazuje Mary Wagner, która przesiedziała w więzieniach ponad 4 lata, bo broni życia tych, których nie widać. Kolejny artykuł przedstawia Syryjczyków, którzy wrócili po ŚDM do swojego miasta ogarniętego walkami. Jest też o telewizji publicznej i zachęta do włączenia się w kończącą się akcje zbierania podpisów dla ograniczenia handlu w niedzielę.

5. W uroczystość MB Częstochowskiej na Jasnej Górze zostanie odprawiona msza święta w intencji Apostolstwa Chorych o godz. 14:oo. Również w naszej parafii w łączności z pielgrzymami odprawimy msze św. o godz. 7:oo – w intencji chorych i ich opiekunów.

6. We wtorek po mszy wieczornej jest zbiórka ministrantów z podstawówki i gimnazjum

7. Mszę św. dziękczynną za zbiory odprawimy na sumie w pierwszą niedzielę września (4IX)

8. W związku z powyższym Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza swoje członkinie na spotkanie dożynkowe do świetlicy OSP w dniu 5.09 na 17:oo. Potwierdźmy przybycie!

9. Ksiądz rekolekcjonista Krzysztof Brachmański zakończył w naszej parafii swą służbę kapłańską. Decyzją Księdza Arcybiskupa został proboszczem w Parafii Świętego Floriana w Orzepowicach. Wdzięczni za wszelką posługę Księdza Krzysztofa w naszej parafii chcemy Go pożegnać w przyszłą niedzielę w czasie mszy św. o godz. 16:oo. W przyszłą niedzielę przedstawię też nowego kapłana – następcę w Domu Rekolekcyjnym.

10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Polecam ją waszej ofiarności. W międzyczasie będą następujące kolekty: 4.09 - na naszą archidiecezję; 11.09 – parafialna; 18.08 – Wydział Teologiczny UŚ; 25.09 – kolekta patronacka na budowę kościoła na Oś. Wrębowa; 2.10 – WŚSD.

11. Da Bóg doczekać, czekają nas przyszłe wydarzenia: 27.08 sobota godz. 10:oo – pielgrzymka ministrantów do katedry; 28.08 niedziela godz. 16:oo – pożegnanie Księdza Krzysztofa Brachmańskiego; 31.08 środa – pielgrzymka kapłanów naszej archidiecezji do Krakowa; 1.09 czwartek godz. 8:oo – msza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w intencji Wspólnoty Szkoły Podstawowej; 2.09, I piątek miesiąca godz. 18.oo – msza dla młodzieży; 4.09 godz. 10:3o – dożynki; 11.09 niedziela – wizyta Sióstr Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik; 14.09 środa – msza urodzinowa w int. Ks. prob. Grzegorza Brzyszkowskiego; 27.09 wtorek – msza za śp. Ks. prob. Gerarda Wengierka.

12. Kalendarz Gościa Niedzielnego na 2017 jest do nabycia w cenie 5 złotych. Kto kupi numer Gościa Niedzielnego dzisiaj lub w przyszłą niedzielę - za kalendarz płaci tylko 3 zł.

Miesiąc 22035