26.06.2016r.
1. XIII Niedziel Zwykła. Jezusowe pytanie czytane w dzisiejszej Ewangelii: „Pójdź za mną” zawsze wymaga zdecydowanej odpowiedzi. To trudne. Świat podpowiada, że pozytywna odpowiedź to koniec wolności. Jest jednak dokładnie odwrotnie. Jezus bowiem obdarza prawdziwą wolnością i nigdy nie prowadzi do zniewolenia tych, którzy Go wybrali.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na renowację figur naszych świętych. Prace te zostały już wykonane na dzień odpustu parafialnego. Bóg zapłać za wszelki wkład w to dzieło.

3. Dzisiaj po każdej mszy niedzielnej poświęcimy przed wakacjami nasze samochody.

4. Po mszach niedzielnychmożemy złożyć swój podpis dla ograniczenia handlu w niedziele, który będzie wsparciem setek tysięcy zobligowanych do pracy w niedziele.

5. W Gościu Niedzielnym znajdziemy film o miłości, która nie zna granic: Ufam Tobie. Pozostałe czasopisma proszę zabrać do swoich domów dla lektury wielu.

6. W tym tygodniu przypadają czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek będzie pół godziny przed mszą wieczorną. Planując spowiedź przychodzimy do kościoła odpowiednio wcześniej.

7. W I piątek miesiąca 1.lipca odwiedzimy z posługą kapłańską chorych i wiekiem osłabionych.

8. Kolekta w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze.

9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne

10. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Od kilku miesięcy można się rejestrować na wyjazd do Krakowa na stronach ŚDM. Rejestracje te mają charakter zbiorowy i dotyczą pakietów: 3.dniowego i tygodniowego. Nasza młodzież, która wyraziła chęć uczestnictwa jest zgłoszona do grupy wodzisławskiej (150 osób). Dla osób (grup), które z różnych przyczyn nie rejestrują się w oficjalnym systemie, Komitet Organizacyjny ŚDM w Krakowie przewiduje darmowe karty wstępu dla pielgrzymów niezarejestrowanych. Karta wstępu umożliwi wejście do konkretnego sektora zarówno na sobotnie czuwanie (30.07.), jak i na niedzielną Eucharystię (31.07). Jako diecezja będziemy zgłaszać taki wyjazd i zamawiać bilety, ponieważ Przewozy Regionalne we współpracy z Diecezjalnym Centrum ŚDM przygotowały pociągi specjalne, które mają ułatwić transport pielgrzymów do Krakowa. Wobec powyższego we wtorek o 17:4o zapraszam na probostwo osoby zainteresowane takim wyjazdem na te historyczne spotkania w Krakowie. O datach odbioru zamówionych kart wstępu, biletów i specjalnych, kolorowych opasek na podstawie których będzie możliwa podróż danym pociągiem poinformujemy później.

11. Wiernych archidiecezji katowickiej zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach 19.10.2016–23.10.2016. Ponieważ w diecezji zorganizowano kilka pielgrzymek autokarowo-samolotowych, (i w ten sposób uniknięto pustych lotów samolotów czarterowych, tzn. bez pasażerów), cena pielgrzymki samolotowej w dwie strony spadła z 3050 zł. na 2500 zł. > gablotka; www.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotowo-autokarową. > gablotka; www.