19.06.2016r.
1. XII Niedziela Zwykła przywołuje wciąż aktualne pytanie Jezusa: „A wy za kogo mnie uważacie?”. Odpowiedź na nie kryje się w słowach, ale przede wszystkim w tym jak żyjemy, w treści naszego życia.

2. W ramach ogłoszeń parafialnych usłyszymy dziś komunikat biskupów w sprawie poparcia inicjatywy ustawodawczej ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Od następnej niedzieli w naszej parafii będzie można złożyć swój podpis wraz z peselem w akcie poparcia powyższej ustawy. Tym samym możemy pomóc tysiącom ekspedientek, aby i one miały wolną niedzielę.

3. Witamy wśród nas Księdza Neoprezbitera Bogdana Noworyte, który wygłosi dziś niedzielne homilie i będzie udzielać błogosławieństwa prymicyjnego. Prośmy, aby ten dzień był okazją do gorącej modlitwy o dar powołań do Służby Bożej w naszej parafii.

4. 19.czerwca przypadł w tym roku w niedzielę. To dzień w którym udajemy się na pielgrzymkę do Matki Bożej Pszowskiej z okazji Święta Gradowego zwanego „Krupnym Świętem”. Wyruszamy w pieszej pielgrzymce o 9:oo, aby o 10:3o uczestniczyć we Mszy św. w bazylice Matki Bożej Uśmiechniętej. Zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w ślubowanej pielgrzymce, szczególnie wśród parafian, którzy jeszcze na niej nie byli.

5. Gość Niedzielny włącza się w akcję w obronie wolnej niedzieli. Ponadto jest w nim plan wizyty papieża Franciszka w Polsce i wiele innych artykułów. Program na tydzień TV jest z Robertem Lewandowskim. Jest także Mały Gość Niedzielny z pocztówką, którą dzieci wysyłają do samego papieża Franciszka, aby Go zaprosić do Polski.

6. W czwartek zapraszam na probostwo przedstawicieli rodzin, które przed rokiem chętnie zadeklarowały chęć goszczenia u siebie młodych pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży. Oczekuję Was o 19:oo.

7. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W tym dniu odprawimy dwie Msze święte. Rano na 8:oo zapraszam dzieci, nauczycieli oraz rodziców którzy chcą podziękować za miniony rok szkolny. Wcześniej od 7:3o będzie okazja do spowiedzi św. przed wakacjami. Proszę zachęcić swoje dzieci do tego sakramentu.

8. W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach niedzielnych pobłogosławimy samochody. Ofiary złożone przy tej okazji na parkingu lub do skarbonki „kwiaty” są odesłane do MIVA Polska, która organizuje pomoc misjom w zakupie pojazdów i paliwa.

9. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na sfinansowanie renowacji figur naszych świętych. Polecam Waszej ofiarności ten osiągnięty już cel i dziękuję za wszelkie ofiary, które składacie z serca – tak po prostu - na naszą parafię.

10. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Rzymu.