01.05.2016r.

1. Dzisiaj świętujemy VI Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Majowe rozpoczniemy już o 15:oo. Dzieci od poniedziałku do piątku będą przeżywać Biały Tydzień uczestnicząc w Eucharystii i nabożeństwach majowych. W poniedziałek o 13:oo dzieci komunijne gromadzą się na mszy dziękczynnej ze swoimi rodzinami, a w sobotę 14 maja wraz z proboszczem pojadą na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Miłosierdzia.

2. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać!

3. Gość Niedzielny zamieszcza treści maryjne i ciekawy artykuł o objawieniach w Kościele.

4. Rozpoczęliśmy piękny miesiąc maryjny, a wraz z nim odprawianie nabożeństw majowych, które w naszej parafii będą nas gromadzić:
  • pół godziny przed mszami niedzielnymi: w sobotę o 16:3o i w niedzielę o 15:3o. (w niedzielę 1. maja wyjątkowo już o 15:oo ze względu na I Komunię św. w parafii)
  • w dni powszednie po mszach świętych: rano (pon. i śr.) i wieczorem (wt., czw., pt.)
  • dodatkowo: 1) wieczorem w poniedziałki 2; 9; i 16 maja (ze względu na dodatkowe msze) 2) wieczorem w środę 4 maja (w Białym Tygodniu z dziećmi komunijnymi)

5. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. W porządku nabożeństw są zamieszczone godziny odprawienia tych modlitw w połączeniu z nabożeństwem majowym.

6. W poniedziałek nasi kokoszyccy strażacy obchodzą Dzień Strażaka 2016. W programie uroczystości jest tradycyjna msza dziękczynna. Strażacy
czynią naszej wspólnocie wiele dobra. Dlatego zapraszam parafian na mszę o 17:oo, aby wspólnie dziękować za strażacką służbę.

7. We wtorek 3 Maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. oraz Święto Narodowe. Msze odprawimy według porządku niedzielnego. Po homilii wprowadzającej będzie miał miejsce Akt Odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Na sumie dzieci z rodzicami będą dziękować Jezusowi w rocznicę I Komunii Św.

8. Od piątku zaczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek i piątek o 16:3o.

10. W czwartek o 18:oo na probostwo zapraszam Radę Parafialną celem omówienia przygotowań do procesji uroczystości Bożego Ciała, która przypadnie 26 maja.

11. W pierwszy piątek miesiąca 6 maja odwiedzę z Panem Jezusem naszych chorych.

12. Również w piątek po majowym zapraszam ministrantów na spotkanie formacyjne.

13. Proszę ministrantów o wpisywanie się u pana kościelnego na wyjazd 18. czerwca.

14. Zelatorzy Róż Różańcowych mają zebranie w I sobotę mies. po rannym nabożeństwie.

15. Proszę o zgłaszanie się chętnych lub zainteresowanych jubileuszową pielgrzymką samolotową do Rzymu. W katowickim dodatku Gościa znajdziemy artykuł na temat tej pielgrzymki.

16. Jest też możliwość zorganizowania podobnej międzyparafialnej pielgrzymki do Italii, samolotowo-autobusowej. Trasa obejmuje Rzym i miejsca
wybrane przez parafię. (strona parafii)

17. Pani Lidia Sorek przyjmuje jeszcze zapisy na jednodniową pielgrzymkę na trasie pięknych kościołów Dolnego Śląska. (szczegóły w gablotce.)

18. Jeszcze tylko dzisiaj można się wpisać w zakrystii na pielgrzymkę męską do Piekar Śląskich w niedzielę 29 maja. Miejsce w autokarze to koszt 20 złotych. Wyjazd o 7:o5. ( Zawada 7:oo)

19. Młodzież KSM przypomina, iż trwa znana akcja „Pieluszka dla Maluszka”. Dar pieluszki możemy składać w zakrystii przed nabożeństwami.

20. Bardzo proszę o pilne zgłoszenie się osób, którzy zechciałyby ukończyć kilkugodzinny kurs kierowania ruchem. Jest on niezbędny w służbie prowadzenia pielgrzymki, np. do Pszowa.