24.04.2016r.
1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Jezus wzywa nas do miłości, której sam jest wzorem. Mamy czas całe życie, by dać odpowiedź na to Boże wezwanie.

2. Czytamy dziś list Episkopatu Polski „Miłosierni czynem” - o posłudze charytatywnej.

3. Zastanawiamy się dziś nad kondycją duchową i materialną naszej wspólnoty parafialnej. Wszyscy mamy świadomość tego, że nasza troska o piękno kościoła i funkcjonowanie całego parafialnego zaplecza materialnego ma służyć przede wszystkim Chwale Bożej i życiu wiarą tej naszej kokoszyckiej wspólnoty, która ma być równie piękna jak nasza świątynia, która jest naszą radością i chlubą. Jest to też kontynuacja postawy i świadectwa wiary naszych Rodziców i Dziadków, przez co wyrażamy im wdzięczność, że ich dawny trud związany z troską o kościół i nasze wychowanie, przez lata rodzi wśród nas wielki pożytek zbawczy i kulturowy.

4. Kolekta dzisiejsza jest parafialna. Bóg zapłać za wszelką złożoną z serca ofiarę!

5. Na prośbę papieża Franciszka po mszach niedzielnych w całej Europie jest możliwość materialnego wsparcia Ukrainy. Katolicy angażują się tam we wszelaką pomoc poszkodowanym. Pamiętajmy o Ukraińcach w modlitwie!

6. Gość Niedzielny pisze o cudzie eucharystycznym w Legnicy. Ponadto jest artykuł o tym jak powoli zapominamy o współczesnych męczennikach za wiarę.

7. Za tydzień Gość Niedzielny będzie wydawany w nowej odsłonie.

8. W poniedziałek przypada święto św. Marka Ewangelisty, a w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktor Kościoła. Ta Święta jest patronką Europy. W piątek obchodzimy też Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

9. W tym tygodniu będą mieć miejsce ostatnie przygotowania do uroczystości I Komunii świętej w naszej parafii na sumie w niedzielę 1. maja. Próby przed uroczystością będą we wtorek i piątek o 17:45. Natomiast w sobotę o 9:oo dzieci przeżyją drugą spowiedź.

10. Z kolei w czwartek o 17:45 dzieci będą miały próbę przed uroczystością rocznicy I Komunii świętej. Msza dziękczynna będzie 3. maja na sumie. Spowiedź: sobota o 10:oo

11. W czwartek o 19:oo niech przyjdą proszę na spotkanie kandydaci do bierzmowania z klasy I gimnazjum i II gimnazjum. Proszę przynieść indeksy.

12. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

13. Ministrantów starszych i młodszych proszę o wpisywanie się u pana kościelnego na wyjazd formacyjno–wypoczynkowy w dniu 18. czerwca, tj. sobota. Zapisy - do 7 maja.

14. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w najbliższą sobotę o 10:oo.

15. Przepraszam za późną zmianę tabliczek w ławkach. Są nowe numery ławek z obu stron.

16. Za tydzień rozpoczyna się miesiąc maj oddany czci Najświętszej Maryi Panny. Godziny odprawiania nabożeństwa majowego będziemy umieszczać w porządku nabożeństw. Majowe odprawiać będziemy:

• pół godziny przed mszami niedzielnymi: a więc – w sobotę o 16:3o i w niedzielę o 15:3o. (w niedzielę 1. maja wyjątkowo już o 15:oo ze względu na I Komunię św. w parafii)
  • w dni powszednie po mszach świętych: rannych (pon. i śr.) i wieczornych (wt., czw., pt.)
  • dodatkowo:
1) wieczorem w poniedziałek 2 maja, 9 maja i 16 maja – ze względu na świąteczne msze
2) wieczorem w środę 4 maja - w białym tygodniu z dziećmi komunijnymi.