17.04.2016r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna - Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

2. Czytamy dziś list Arcybiskupa Katowickiego - słowo na Niedzielę Dobrego Pasterza.

3. Zapraszam na nabożeństwo o 15:3o! Będziemy się też modlić o powołania z Kokoszyc.

4. W tym tygodniu będą również kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

5. Kolekta dzisiejszej i następnej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękuję za każdą przekazaną dla Kościoła ofiarę, czy to drogą tradycyjną, czy elektroniczną. Bóg zapłać! Ze względu na czytany dzisiaj list pasterski, za tydzień podzielę się z Wami zarysem planów najbliższych remontów i inwestycji w ramach troski o dobra materialne naszej wspólnoty parafialnej.

6. W sobotę przypada Uroczystość Św. Wojciecha – głównego patrona Polski. W tym dniu o godzinie 9:oo, odprawimy dodatkową mszę św. w intencji Ojczyzny, dziękując zarazem za łaskę chrztu św. w roku Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

7. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w uroczystości poświęcenia odnowionego pomnika Powstańców Śląskich i krzyża.

8. Mamy nadzieję, iż kiedyś będziemy się cieszyć podobną uroczystością oddania odrestaurowanej kapliczki „1722” - również przy Pszowskiej. Tymczasem rozpoczęliśmy proces zorganizowania tego przedsięwzięcia, które będzie wymagało wiele starań i cierpliwości ze względu na to, iż jest to kaplica zabytkowa, a więc chroniona specyficznie restrykcyjnym prawem.

9. Gość Niedzielny poświęca wiele miejsca tematyce powyższego jubileuszu oraz przedstawia treści nowej adhortacji papieża Franciszka o rodzinie. Mały Gość Niedzielny w najnowszym numerze przedstawia jak przez 1050 lat zmieniały się granice Państwa Polskiego oraz dołącza do numeru magnes z napisem: JEZUS W POLSCE MIESZKA.

10. W ubiegłym tygodniu pojawiła się w tyle kościoła przy czasopismach religijnych mała skarbonka, która zastąpi stawiany tam wcześniej koszyczek.

11. Za tydzień po mszach niedzielnych będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz Ukrainy.

12. W gablotce znajdziemy informacje na poniższe tematy:
  • Komunikat po X sesji plenarnej II Synodu Archidiecezji Katowickiej
  • Koncert charytatywny w parafii Św. Herberta w przyszłą niedzielę o 18:oo
  • Narodowa Pielgrzymka do Rzymu - 19.10.2016–23.10.2016. Samolotem w 2. strony
  • Możliwość zorganizowania pielgrzymki parafialnej do Rzymu. Samolotem i powrót autobusem lub w odwrotnej kolejności (trasa w gablotce jest przykładowa – miejsca wybiera parafia) Termin przed 19.10 lub po 23.10.2016.
  • Pielgrzymka szlakiem najpiękniejszych kościołów i zabytków Dolnego Śląska
  • Dni otwarte w znanej Szkole Urszulańskiej w Rybniku
  • Możliwość rejestracji siebie na potencjalnego dawce szpiku

13. Wzorem lat ubiegłych Parafia Zawada daje nam możliwość zapisania się na pielgrzymkę piekarską dla mężczyzn. Jest 15 wolnych miejsc w autokarze. Zapisy tylko w naszej zakrystii z wpłatą należności - 20 złotych. Decyduje kolejność chętnych pielgrzymów.

14. Jeśli ktoś z parafian chciałby się podzielić z proboszczem swoją sugestią, pomysłem, radą na temat nowej trasy procesji w Boże Ciało (26.05) – zapraszam we wtorek po mszy.

15. Spotkanie Rady Parafialnej na powyższy temat będzie ustalone w końcu tego miesiąca.