10.04.2016r.

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. W Ewangelii Pan Jezus pyta Piotra o miłość. Dziś pyta o to każdego z nas. Nie uciekajmy przed odpowiedzią na to pytanie. A jeśli możemy szczerze powtórzyć słowa Św. Piotra, to niewątpliwie jest to powód do radości.

2. Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który ma nas zmobilizować do czytania i zgłębiania Słowa Bożego, którym możemy się karmić nie tylko w czasie liturgii, bo mamy Je pod ręką w naszych domach.

3. Kolekta kwietniowych niedziel jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na spłatę granitowej posadzki na chórze. Dziękuję za wszelkie ofiary wspierające tę inwestycję, która była konieczna do wykonania przed budową organów. Obecnie spłaciliśmy połowę.

4. Gość Niedzielny jest do nabycia w tyle kościoła. Pozostałe pisma zabierzmy do domu.

5. Dziękuję moim najbliższym współpracownikom za rozebranie Bożego Grobu po skończonej oktawie wielkanocnej i za wiosenne prace wokół kościoła i probostwa, a szczególnie za rozmontowanie i zniesienie z chóru ławek, które musieliśmy usunąć.

6. Dziękuje też mężczyznom, którzy odpowiedzieli na apel proboszcza i we wtorkowy wieczór dokończyli powyższe prace, wnosząc na chór 30 krzeseł, które posłużą rezerwującym miejsca na chórze. Jest to stan przejściowy, jednak nie sposób dziś powiedzieć, kiedy będą tam postawione nowe ławki.

7. W piątek o 18:oo jest w naszej parafii nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym miesiącu planują chrzest św. swojego Maleństwa.

8. Najbliższe msze chrzcielne w czasie sumy są planowane: 17 kwietnia; 15 maja; 19 czerwca. Są to trzecie niedziele miesiąca. Jeśli na tydzień przed tymi datami żaden rodzic nie zgłosi dziecka do chrztu, wówczas odprawimy mszę w innej intencji. Nadal zachęcam rodziców, aby jeśli to możliwe, planowali chrzest w czasie mszy chrzcielnej.

9. W najbliższą sobotę staraniem Rady Dzielnicy Kokoszyce, będziemy świadkami uroczystości poświecenia nowego krzyża i odnowionego Pomnika ku czci Powstańców Śląskich przy ulicy Pszowskiej. Zachęcam wiernych do udziału w tej uroczystości i wszystkich, którzy cenią sobie taką pamięć, a zarazem wdzięczność za wszelkie ofiary życia na drodze do tego, aby Górny Śląsk przywrócony został Polsce. Przyjdźmy na tę lekcję historii wespół z naszymi dziećmi i zaprośmy młodzież. Początek tuż przed 11:oo przy pomniku.

10. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 10:oo. Cieszy fakt, iż coraz więcej rodziców posyła swoje dzieci na to spotkanie. Wspólnota Dzieci Maryi jest wciąż otwarta!

11. Ministrantów proszę o obecność na zbiórce, również w sobotę o 10:oo. Oprócz zajęć formacyjnych, chcemy zaplanować swój ministrancki wyjazd w Roku Miłosierdzia.

12. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Cały tydzień będziemy trwać na modlitwie o nowe powołania, podobnie jak w I. czwartki

13. W przyszłą niedzielę będę chciał podzielić się z wami zarysem przyszłych planów w kwestii remontów i nowych inwestycji w naszej parafii po skończonym projekcie organowym. W dużej mierze skorzystam przy tym z głosów doradczych Rady Parafialnej.

14. Z powodów losowych nie będzie mnie na parafii w poniedziałek i wtorek. W sprawach niecierpiących zwłoki dzwońmy na nr parafii 32/4562174. Kancelaria będzie czynna.

15. W piątek kancelaria będzie czynna tylko przed mszą, od 16:oo – 16:45. Przepraszamy!