07-02-2016r.

1. V Niedziela Zwykła. W Ewangelii usłyszymy wciąż aktualne wezwanie Jezusa: Wypłyń na głębie! W miłości i ufności do Jezusa nie można się zatrzymać, oddalając wszelki lęk.

2. Witamy dziś wśród nas Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, który na początku sumy pobłogosławi nasze organy. Zaraz po mszy będzie miał miejsce pierwszy krótki koncert organowy w wykonaniu pana profesora Juliana Gembalskiego, w którym piękny utwór organowy wybrzmi pięknem naszych organów i ludzkim talentem.

3. W tym radosnym dniu składamy serdeczne Bóg zapłać! wszystkim, którzy mają swój wkład w budowę tych organów – przez modlitwę, składane ofiary i wykonane prace. Przede wszystkim dziękujemy Firmie In Plenum Marian Majcher, która wybrała, zdemontowała, przewiozła i ponownie złożyła tej dobrej klasy instrument oraz podwykonawcom. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Grzegorzowi Brzyszkowskiemu za dobór właściwej firmy i podjęcie decyzji o budowie organów. Serdecznie dziękuję również panu Józefowi Grychnikowi za solidnie wykonaną pracę stolarską. Za tydzień podziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w prace związane z generalnym remontem naszego chóru.

4. Dziękuje mężczyznom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na prośbę o pomoc w ułożeniu ławek na chórze. Niestety obecnie jest tam mniejsza, niż przed remontem liczba miejsc. Wobec powyższego pragnę zaznaczyć, iż tabliczki rezerwacyjne są nieaktualne. Rezerwacja nowych miejsc nastąpi w ogłoszonym odpowiednio wcześniej terminie, a pierwszeństwo będą miały osoby rezerwujące i opłacające wcześniej.

5. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać! Za tydzień: jałmużna postna. W środę popielcową kolekta na cele parafialne.

6. W środę popielcową rozpocznijmy Święty Okres Wielkiego Postu od Eucharystii, która w naszej parafii jest sprawowana o 7:oo; 17:oo i 18:3o. W tym dniu obowiązuje post, dawniej nazywany postem ścisłym - jakościowym (wstrzymanie się od potraw mięsnych – od 14 lat) i ilościowym (trzy posiłki, w tym jeden do syta - ten jest przewidziany dla zdrowych wiernych od 18-60 lat).

7. Kandydaci do bierzmowania niech przyjdą w środę na 18:3o. (po mszy spotkanie w salce)

8. W czwartek jest dzień NMP z Lourdes, obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego. Po mszy wieczornej będzie okazja do przyjęcia
sakramentu chorych. Wierni, którzy są chorzy i pragną w tym dniu przyjąć ten sakrament, proszeni są o zgłoszenie tego faktu w zakrystii przed mszą. Pragnę ogłosić, że w czasie rekolekcji wielkopostnych planujemy zorganizować Dzień Chorego w naszej parafii. Szczegóły organizacyjne zostaną podane w swoim czasie.

9. W piątek 12. lutego w naszej parafii będzie mieć miejsce wieczna adoracja – od 8:oo do 18:oo. Na ile to możliwe proszę, abyśmy adorowali we wspólnocie według ulic, aby zawsze ktoś adorował. Propozycja podziału wg ulic znajduje się w gablotce i na str. www

10. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii w Wielkim Poście:
  • DROGA KRZYŻOWA dla młodzieży i dorosłych – piątek – godzina 17:3o
  • DROGA KRZYŻOWA dla dzieci – sobota – godzina 9:oo
  • GORZKIE ŻALE – niedziela – godzina 15:15
  • KAZANIE PASYJNE - w czasie Gorzkich Żalów (nie będzie kazania na Mszy św. wieczornej)
  • KAZANIE PASYJNE dla dzieci – podczas mszy szkolnej – czwartek – godz. 17:oo