1. Święty Paweł w liturgii słowa XX Niedzieli Zwykłej zachęca nas do dziękczynienia Bogu za wszelkie Łaski od niego otrzymane. Szczególnie za Eucharystię i za to, że prowadzi nas drogą do wiecznego życia – o czym przypomina każda Msza Święta i modlitwa.

2. Dziś łączymy się duchowo w modlitwie z dziewczętami i kobietami
pielgrzymującymi do sanktuarium Pani Piekarskiej. Po każdej Mszy Św. zaśpiewajmy hymn Matko Piekarska.

3. W tym roku obchodzimy
nie tylko 90. lecie powstania  diecezji katowickiej, ale również 90. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Piekarskiej, o czym przypomniał nam Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc  w odczytanym słowie, mobilizując do modlitwy i nieustannej przemiany naszego życia. Tekst listu Arcybiskupa jest również dostępny w gablotce.

4. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii
. Bóg zapłać za każdą ofiarę, którą złożyliście wczoraj i dzisiaj oraz za każdy przelew! Aktualnie jesteśmy w połowie drogi do sfinansowania projektu sprowadzenia i budowy naszych organów. W pierwszych dniach września zostaną zdemontowane nasze stare organy. O dalszych pracach będziemy sukcesywnie informowani.

5. Gość Niedzielny
jest do nabycia w cenie 5 złotych. Znajdziemy w nim artykuł o nadzwyczajnej łasce, jaką otrzymał Pius XII   w przeddzień ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu NMP, 1 listopada 1950 roku. W dalszym ciągu kontynuowany jest temat in vitro ukazujący skutki moralne tej metody. W każdym Gościu N. jest program telewizyjny.

6. Obchody liturgiczne tygodnia
:

- poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, KAPŁANA, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej

- czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i dK

- piątek – wspomnienie św. Piusa X, pap.   tj. III piątek miesiąca.

- sobota -  wspomnienie NMP Królowej

7. Ruszyły już zapisy młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. Zachęcam młodzież naszej parafii do wpisania się na listę i uczestniczenia w tym niecodziennym spotkaniu młodzieży całego świata z papieżem Franciszkiem. Rodziców i Dziadków proszę o zachętę dla swoich młodych w rodzinie, aby przeżyli ten wyjątkowy czas. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Uczestnicy mogą być w wieku 14 – 30 lat. Pakiet pielgrzyma w dniach 29.07 – 1.08.2016 obejmuje nocleg (u rodziny lub w szkole lub na polu namiotowym); wyżywienie (2 ciepłe posiłki); transport komunikacją miejską w obrębie miasta; ubezpieczenie; plecak pielgrzyma. Przewidywany koszt to suma 310 zł./80 euro. Zapisując się podajemy swoje imię i nazwisko, wiek oraz ewentualny typ niepełnosprawności. Kierownikiem grupy naszej młodzieży jest  ks. rekolekcjonista Krzysztof Brachmański – szef diecezjalnego KSM.