02.08.2015r.

1. Dzisiaj przeżywamy XVIII niedzielę zwykłą. Słowo Boże przynagla nas byśmy byli nie tylko konsumentami Bożych Łask, ale nadto budowali silną relację z samym ich Dawcą - Jezusem. Kościół kieruje dziś do nas list naznaczony troską o wychowanie naszych dzieci do trzeźwego życia.

2. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

3. Rozpoczęty sierpień przynagla ludzi dobrej woli do abstynencji od napojów alkoholowych jako dar wynagradzający Bogu w trosce o trzeźwe życie w naszym kraju. Włączmy się w to dobre dzieło!

4. Gość Niedzielny zamieszcza artykuł o pomocy emigrantom oraz o fragmencie historii Kościoła Katolickiego w Anglii.

5. 2. sierpnia przypada odpust Porcjunkuli uzyskany przez nawiedzenie kościoła parafialnego, modlitwę: Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – I. czw., pt., sob.

7. W czwartek przypada też Święto Przemienienia Pańskiego.

8. Zbiórka ministrantów będzie w czwartek zaraz po mszy świątecznej.

8. Chorych odwiedzimy w I. piątek miesiąca.

10. W piątek o 18:oo będzie nauka przed chrztem dziecka.

11. Starosta naszego powiatu informuje nas o planowanej publikacji pt. Leksykon wybitnych postaci Powiatu Wodzisławskiego. Nasi parafianie są zaproszeni do współtworzenia tego dzieła przez wskazanie osób, które byłyby godne znaleźć się w tym historycznym dziele. Szczegóły zawarte są w piśmie zamieszczonym w gablotce.

12. Przegląd dokumentacji cmentarnej wykazał, iż wiele grobów na naszym cmentarzu nie ma przedłużonej rezerwacji miejsca. Niektóre nie są opłacone już od dwudziestu lat i więcej. Począwszy od stycznia 2016 groby te będą przeznaczone do powtórnego pochówku lub powtórnej rezerwacji miejsca. Ogłoszenie to jest podawane pięć miesięcy wcześniej celem poinformowania rodzin zmarłych, a szczególnie opiekunów grobu. Proszę o sprawdzenie w swoich domach dowodów wpłat rezerwacji i zamieszczonych tam dat, a także o podjęcie decyzji, czy rezerwacja miejsca będzie przedłużana. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych grobów będzie można uzyskać począwszy od 1 września. Wtedy też będą wyznaczone specjalne dodatkowe godziny pracy kancelarii.

13. Ofiary za miejsca w ławkach będą zbierane również po wakacjach.

14. Organizowany jest wyjazd na Obchody Kalwaryjskie (13-16 sierpnia). Zapisy u pani Lidii Sorek do 10.08. Koszt wyjazdu - 130 zł.

15. W dniach 17-19.08 (pon. - śr.) kancelaria będzie nieczynna.

16. Nr telefonu parafii: 32/4562174

Miesiąc 21974