28.06.2015r.

1. Dziś XIII Niedziela Zwykła. Ewangelia ukazuje godne naśladowania świadectwa żywej wiary tych, którzy zbliżają się do Jezusa pragnąc uzdrowienia.

2. Czytamy dziś komunikat po IV sesji plenarnej trwającego Synodu.

3. Natomiast w Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o nowej encyklice papieża Franciszka o ekologii - „Laudato Si” tł.: Pochwalony Bądź. Jest też wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.

4. Rozpoczęły się wakacje. Módlmy się za wszystkich podróżujących, wypoczywających, ale również za chorych i zapracowanych w tym czasie. Nigdy nie planujmy niedzieli bez Mszy Świętej. Zatroszczmy się, by nasze dzieci mogły uczestniczyć w praktykach religijnych w wypoczynku zorganizowanym – o co można prosić organizatorów na piśmie.

5. Kolekta jest przeznaczona na cele parafialne. Za tydzień – na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Serdeczne Bóg zapłać!

6. Jutro 29 czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Będą odprawione dwie Msze – rano i wieczorem. W tym dniu będzie zebrana kolekta na Stolicę Apostolską, tj. tzw. Świętopietrze.

7. Przed 30. laty 29.06.1985 sakrę biskupią przyjął Ks. Arcybiskup Damian Zimoń. Polecimy Go Bożej Opatrzności na Mszy o 7:oo, na którą serdecznie zapraszam. Msza Św. w intencji Biskupa Seniora będzie również odprawiona tego dnia w Katowicach w katedrze o 12:oo.

8. W tym tygodniu odprawimy kilka Mszy za zmarłych w ostatnich dniach.

9. W I czwartek, piątek i sobotę przypadają dni odnowy duchowej. W tych dniach okazja do spowiedzi świętej od 16:3o – będą inni kapłani.

10. Za tydzień w niedzielę na sumie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji rocznych dzieci, których proszę zgłosić.

11. Członków Rady Parafialnej zapraszam serdecznie na krótkie spotkanie doradcze w czwartek o godz.18:oo na probostwo. W sytuacji niemożności uczestnictwa w nim proszę o kontakt telefoniczny.

12. Z przykrością informuję, iż w naszym kościele miały miejsce kradzieże. Skradziono skarbonkę metalową z zawartością oraz uszkodzono drugą skarbonkę dla dusz czyśćcowych. Ufamy, iż sprawca jest niepoczytalny. Stąd prośba o modlitwę, spokój i wspólną czujność.

13. Chorych i wiekiem osłabionych odwiedzimy w pierwszy piątek miesiąca. Wakacyjne nieobecności chorych zgłaszamy proboszczowi.

14. W dniach 13-16 lipca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

15. Sprawy kancelaryjne poprzedzamy kontaktem tel.: 32/4562174 w ciągu dnia z wyjątkiem dni świątecznych i każdej środy. W pilnych sprawach łączymy się w dowolnym dniu o każdej porze.
WSZYSTKIM WYJEZDZAJĄCYM NA WYPOCZYNEK – SZCZĘŚĆ BOŻE !
ŚWIĘTY KRZYSZTOFIE - MÓDL SIĘ ZA NAMI !