21.06.2015r.

1. Przeżywamy XII Niedziele Zwykłą w ciągu roku. W kontekście burzy mocno brzmią Słowa Mistrza: „Czemu tak bojaźliwi jesteście?”. To pytanie o wiarę.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby Wydziału teologicznego UŚ i fundusz dla przygotowania Światowych Dni Młodzieży 2016. Bóg zapłać za każdą ofiarę dziś złożoną! Dziękuję serdecznie również za ofiary składane przez Was na budowę organów – te złożone w Odpust i ofiarowane przelewem.

3. Dzisiaj trwa akcja zbierania podpisów pod hasłem STOP ABORCJI celem nowelizacji ustawy sejmowej w obronie życia. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają to dzieło bez wahania. Podpisy składamy w tyle kościoła.

4. W tym tygodniu w parafii:

• w poniedziałek wspominamy męczenników angielskich z czasów Henryka VIII - Św. Jana Fishera i prymasa Tomasza Morusa.
  • w środę Uroczystość Św. Jana Chrzciciela. Są dwie msze.
  • w czwartek o 19:oo Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów gimnazjum, szkół średnich i studentów. Na tej Mszy Św. młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania podziękuje za ten dar Bogu, Rodzicom, Świadkom, dobrodziejom.
  • w piątek o 8:oo Msza Święta szkolna na zakończenie roku szkolnego dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej. Wieczorem od 17:oo trwa „Jerycho Różańcowe” Legionistów Maryi i Parafian na które jesteśmy zaproszeni. „Jerycho” to siedmiodniowa, nieprzerwana, rotacyjna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w przeróżnych intencjach.

5. Mamy możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Księdzem prof. dr. hab. Dariuszem Oko, który jako specjalista pouczy nas czym jest dla dzieci, młodzieży i rodzin propagowana nachalnie ideologia gender. Spotkanie będzie w środę 24.06 - w kościele Św. Herberta w Wodzisławiu Śl. o 18:3o.

6. Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji dobroczynnej KSM „Pieluszka dla Maluszka”. Serdeczne dzięki w imieniu Maluszków!

7. Najnowszy nr Gościa Niedzielnego zamieszcza poradnik dobrego ojca. To odpowiedz na wyniki badań, które pokazują, że 66% chłopców rozmawia ze swoim tatą mniej niż godzinę w tygodniu – co wpływa na ich wychowanie.

8. Mały Gość Niedzielny może być lekturą na wakacyjne dni. Zawiera dziennik do zapisywania najważniejszych chwil z wakacji.

9. Zapraszamy na kolejna pielgrzymkę do Piekar Śląskich i Leśniowa. Po drodze: zwiedzaniem zamków na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. W sobotę 11 lipca o 8:oo. Koszt: 40 zł. Zapisy u P. Lidii Sorek. Tel. 505274259.

Numer telefonu do proboszcza – 32/4562174. Dziękuję!