14.06.2015r.

1. Nasza Parafia świętuje dziś swoją uroczystość odpustu parafialnego. Dziękujemy Bogu za dar tak zaszczytnego tytułu Niepokalanego Serca Maryi oraz za wszelkie Łaski wymodlone w naszej świątyni i powierzamy się Jej opiece. Witamy wśród nas przybyłych gości, szczególnie kapłanów celebrujących Mszę Św. Odpustowe kazania wygłosi do nas i sumę odprawi Ks. Proboszcz Krzysztof Fulek z parafii Św. Andrzeja Boboli w Leszczynach. Nasz odpust uświetni śpiew chóru z Czyżowic.

2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwo popołudniowe o 15:3o.

3. Kolekta jest przeznaczona na budowę organów. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

___________________________________________________________________

4. W tyle kościoła możemy dziś składać swoje podpisy pod inicjatywą ustawodawczą na rzecz zmiany obecnej ustawy o planowaniu rodziny.

5. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego. Pozostałe czasopisma zabierzmy do domowej lektury i podajmy dalej.

6. W poniedziałek 15 czerwca nie będzie porannej Mszy Świętej. W to miejsce wieczorem o 17.oo - odprawimy Mszę Świętą trzydziestodniową za naszych zmarłych. Kolejna Msza Św. trzydziestodniowa będzie 8 lipca o 17.oo (środa)

7. We wtorek o 18.3o w salkach domu parafialnego, będzie mieć miejsce ostatnie spotkanie dla osób dopuszczonych do bierzmowania. Konieczny jest odbiór i podstemplowanie karty do bierzmowania. Młodzież może złożyć tego dnia ofiarę na przygotowanie uroczystości i dar dla parafii. Następnie w piątek wieczorem o 19:oo kandydaci posiadający kartę mają próbę przed uroczystością bierzmowania w bazylice pszowskiej. Sama Uroczystość Bierzmowania będzie w sobotę o 18.oo pod przewodem Biskupa.

8. Przypominam, że w czwartek jest Msza Św. szkolna.

9. Również w czwartek po Mszy szkolnej jest zbiórka ministrantów z podstawówki. Zaś na godzinę 19:oo zapraszam ministrantów z gimnazjum i starszych. Obecność obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą kontynuować służbę ministrancką! Proszę rodziców chłopców o przypomnienie powyższego.

10. W piątek 19 czerwca udamy się na pielgrzymkę do MB Pszowskiej z okazji Święta Gradowego zwanego „Krupnym Świętem”. Wyruszymy w pieszej pielgrzymce o 7:45, aby o 9:oo uczestniczyć we Mszy Św. w Bazylice MB Uśmiechniętej. Zachęcam do licznego udziału w tym wiernym wypełnianiu ślubu złożonego przed laty Matce Bożej. Proszę o kontakt osoby przeszkolone do kierowania ruchem. Tam gdzie to tylko możliwe - pójdziemy chodnikiem.

11. Kolekta przyszłej niedzieli obejmie dwa cele: Wydział teologiczny UŚ i Światowe Dni Młodzieży w 2016.