24.05.2015r.
1.   Świętujemy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
2.   Dzisiaj w naszych wspólnych modlitwach chciejmy prosić o światło Ducha Świętego na czas wyboru przyszłego prezydenta Polski.
3.   W ramach ogłoszeń duszpasterskich czytamy dziś komunikat informujący nas o aktualnych pracach trwającego II Synodu naszej Archidiecezji. Pamiętajmy o Synodzie w naszych modlitwach.
4.   Kolekta jest przeznaczona na budowę organów. Bóg zapłać za ofiary!
5.  Dzień 24 maja, a więc obecna niedziela jest również Międzynarodowym Dniem Modlitwy za Kościół w Chinach. Chińscy katolicy wierni papieżowi są dziś Kościołem podziemnym prześladowanym przez komunistyczne władze.
6.  W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 12:oo ma miejsce inauguracja VIII Metropolitalnego Święta Rodziny z udziałem małżonków świętujących swoje jubileusze.
7.  W związku z powyższym w ramach wezwania „Rodzina razem się trzyma” w Wodzisławskim Centrum Kultury w kinie Pegaz będziemy mogli obejrzeć film „Doonby. Każdy jest kimś”. Jest on inspirowany wartościami chrześcijańskimi, które zawsze stoją za życiem. Kiedy? W piątek 29 maja o 18:oo oraz w niedzielę 31 maja o 11:oo i 18:oo. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie w gablotce.
8.   Jutro- w II dzień Świąt Pięćdziesiątnicy-obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu będą odprawione dwie Msze Święte i rozpoczyna się okres zwykły w kalendarzu liturgicznym – naznaczony kolorem zielonym. Jest to również misyjny dzień chorych.
9.   Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiamy po Mszy wieczornej. W soboty i niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.
10.  Pamiętajmy, że we wtorek jest Dzień Matki. Niech połączy nas modlitwa za życiowy dar naszych Mam żyjących, bądź zmarłych.
11. W najbliższy czwartek obchodzimy święto wprowadzone przez papieża Benedyka XVI – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł Księdza prof. Jerzego Szymika „Okno na prawdę”, który mówi o geniuszu Benedykta XVI oraz porusza kwestie moralne związane z sumieniem.
12.  W przyszły czwartek 4 czerwca, będzie już Boże Ciało. Wzorem lat ubiegłych proszę o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach na trasie Pszowska – Pałacowa - Gagarina, a więc obok Rodzin Westerlich, Dzierżawa, Cieśla i Szymura. Proszę o pomoc budującym ołtarze. Napisy haseł do poszczególnych ołtarzy (literki) dostarczy ksiądz proboszcz. Rozważania w czasie procesji będą dotyczyć tematyki niedzieli. Niedziela dniem Kościoła, Rodziny, Wiary i Człowieka. Do skarbonki „kwiaty” można składać ofiary na kwiaty i przygotowania. W przyszłym roku pomyślimy o wyborze innych ulic na trasę procesyjną.
13.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania uczniów klasy gimnazjum II i III będzie w czwartek 18:oo – już jako jedno z ostatnich.
14.  Obchód chorych będzie przed odpustem w Urocz. NSPJ. 12 czerwca

15.  W przyszłą niedzielę 31 maja:

• Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  • ma miejsce pielgrzymka młodzieńców i mężczyzn do Piekar Śląskich. Wzorem lat ubiegłych udajemy się na nią autobusem wraz z parafią w Zawadzie oraz własnym transportem.
  • koncert pieśni maryjnych już o 15:oo na zakończenie nabożeństw majowych.
  • kończy się czas spowiedzi wielkanocnej
  • kolekta przeznaczona będzie na budowę nowego kościoła w Rybniku - Niedobczycach. Kazanie wygłosi Ks. Dariusz Kreis
16.  W dniu 6 czerwca organizuje się pielgrzymkę do Częstochowy na 3. Ogólnopolski Zjazd Róż Różańcowych. Zapisy u Pani Lidii Sorek do 3 czerwca. Wyjazd o 6:3o, koszt 35 złotych.
17.  Dziękuję serdecznie za modlitwy za mnie w czasie mojego wyjazdu i wszelkie wyrazy życzliwości. Pamiętałem również o Was w świętych miejscach. Dzięki!