05.04.2015r.

1. Liturgią Paschalną oraz procesją rezurekcyjną rozpoczęliśmy wczoraj obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego i całej Oktawy Wielkanocnej. Dzisiejsze Nieszpory zakończą Triduum Paschalne. Przybądźmy na nie całymi rodzinami o 15:3o - zabierając skarbce.

2. Do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego towarzyszyć nam będą wielkanocne symbole: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego Pana.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dziś na cele parafialne ofiary! Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na spłatę należności za zakończoną w ubiegłym tygodniu renowację posadzki naszego kościoła. Jutro w II dzień Świąt kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Zachęcam do nabycia świątecznego numeru Gościa Niedzielnego. Pismo Apostolstwo Chorych zabierzmy dla naszych chorych w domu.

5. Razem dziękujmy Bogu za piękne uczestnictwo wielu wiernych w przeżywaniu nabożeństw Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Niech radość z otwarcia się na Boże Dary trwa w nas. W sposób szczególny dziękuję w imieniu całej Wspólnoty wszystkim tym naszym parafianom - i każdemu z osobna, - którzy z serca ofiarowali swój czas i szczerą służbę dla przygotowania wystroju kościoła, aby godnie przeżywać Świętą Liturgię w czystym kościele. Podziękowania kierujemy do Księdza Krzysztofa Brachmańskiego za Jego posługę, do Służby Kościelnej, Służby Ołtarza z panem Organistą i do przygotowujących Boży Grób wraz z fundatorami kwiatów. Bóg zapłać Strażakom trzymającym - jak co roku - straż przy Bożym Grobie.

6. Za tydzień w Białą Niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia zapoczątkowane przez Umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II – Apostoła Miłosierdzia. Ta niedziela rozpocznie tydzień miłosierdzia, który kiedyś obchodziliśmy w październiku. Cieszymy się, że w naszej parafii Sa relikwie Św. Papieża i Siostry Faustyny. Po Mszach Świętych będzie okazja do uczczenia tych relikwii przez ucałowanie. W tym dniu ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy Św., natomiast kolekta będzie przeznaczona na dzieła Caritas Archidiecezji.

7. W związku z powyższym trwajmy w nowennie przed uroczystością Miłosierdzia Bożego odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia zapoczątkowaną w Wielki Piątek. Czyńmy tak w swoich pacierzach lub wspólnie w kościele przed nabożeństwami.

8. We wtorek w Bazylice Pszowskiej NMP, będzie miał miejsce Konwent Wielkanocny Kapłanów. O 18:oo zostanie odprawiona Eucharystia na którą są zaproszeni wszyscy chętni wierni dekanatu.

9. W okresie wielkanocnym w miejsce Anioł Pański śpiewamy Regina Coeli.