15-03-2015r.

Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu - jest to Niedziela Radości. Źródłem radości są dary naszego Pana, które otrzymujemy w Kościele. Szczególna radość jest w sercach tych, którzy dobrze przeżyli mijającą połowę Wielkiego Postu. Gości dziś wśród nas ks. Marcin Zbanuch, który zastępuje księdza proboszcza prowadzącego rekolekcje . Witamy go serdecznie wśród nas i dziękujemy za pomoc w kapłańskiej posłudze.

W naszym Kościele Lokalnym czytamy dziś Komunikat Konferencji Episkopatu Polski, a Liturgia Słowa obecnej niedzieli przypomina nam, że grzech jest chorobą i wprowadza w nasze życie ciemność, która niszczy Radość Bożą. Jezus rodzi w nas uzdrowienie z tej śmiertelnej choroby - On jest Światłem. Wiedząc to wszystko pytajmy siebie samych: czy na pewno Jego światło jest już w nas?

1. Kolekta dzisiejsza jest ofiarą na potrzeby naszej Archidiecezji.

2. Gość Niedzielny kontynuuje przekaz informacji o prześladowanych chrześcijanach - jak giną na oczach świata. Znajdziemy również artykuły o papieżu Franciszku i jego wiosenne, pełne radości strofy poetyckie. Ponadto jest obrazek z modlitwą za II Synod naszej Archidiecezji oraz informator o budowie Świątyni Opatrzności Bożej - Wotum Narodu. W każdym numerze znajdziemy tygodniowy program telewizyjny.

3. Za tydzień na wszystkich Mszach niedzielnych rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Dzieci przeżywać będą swoje szkolne rekolekcje od poniedziałku do środy. Kaznodzieją rekolekcyjnym będzie ksiądz Józef Więcek z Katowic - wizytator katechetyczny w naszej Archidiecezji. Zakończenie rekolekcji parafialnych i szkolnych przypadnie na środę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze wieczorne w czasie rekolekcji będą o 18:oo. (zamiast o 17.00)

4. W liturgii obecnego tygodnia przeżywać będziemy: w czwartek Uroczystość w. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu są dwie Msze Święte. Wieczorna Msza jest w intencji naszych rzemieślników. W III piątek czcimy Jezusa Miłosiernego.

5. Również w piątek od 16:3o Legion Maryi wraz z Auksyliatorami odprawia swój wielkopostny dzień skupienia. Z kolei dzień później 21 marca o 10:oo w parafii Św. Herberta w Wodzisławiu Śl., Legion Maryi gromadzi się na Acies - to główne doroczne spotkanie legionowe.

6. Na środę i czwartek zaplanowane są konieczne już prace związane z czyszczeniem i konserwacją posadzki naszej świątyni. W tych dniach kościół będzie otwarty tylko na czas liturgii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie właśnie na powyższy cel i bardzo polecam ją waszej ofiarności.

7. W gablotce znajdziemy wydrukowaną część rozkładu zarezerwowanych ławek (wg opłat wniesionych w roku 2014). Dzisiaj jest do wglądu prawa strona. Proszę sprawdzić czy są tam ewentualne błędy i zgłosić je telefonicznie - zanim na Święta wymienimy kartki na ławkach.

8. Ks. dyr. Mariusz Pacwa poszukuje osoby do pracy na pół etatu. Zgłoszenia kierujemy do pana Stanisława w domu rekolekcyjnym.