1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. W Ewangelii Jezus oczyszcza świątynię – miejsce oddawania czci Bogu. W głębszym sensie Nasz Pan pragnie oczyścić w naszych duszach przestrzeń należną tylko Bogu, bośmy od chrztu świątynią Ducha Świętego.

A, że dzisiaj Dzień Kobiet -pamiętajmy o darze osób płci pięknej, która w swojej delikatności i roztropności uzupełnia i czyni łagodniejszą naszą męską naturę. Podziękujmy naszym mamom, żonom i wszystkim kobietom za ich dobro. (...i prośmy, by w dobie obecnej pozostały tym kim są)

2. Kolektę przeznaczamy na budowę organów. Bóg zapłać za składane z serca wszelkie ofiary. Za tydzień kolekta na Archidiecezję.

3. Nasz Kościół Katowicki ma od wczoraj nowych diakonów. To nasi przyszli kapłani - pamiętajmy o nich w modlitwie. Pragnę również powiadomić, iż na 14 marca przełożeni i klerycy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego zapraszają młodzież męską, która pragnie rozeznać swoje powołanie do kapłaństwa. Chętnych zgłasza odpowiednio wcześniej ksiądz proboszcz lub sama osoba zainteresowana.

4. Osoby, które zadeklarowały przyjęcie do swoich domów uczestników ŚDM 2016 proszone są o podejście na chwile do zakrystii celem złożenia swojego podpisu na formalnej deklaracji

5. W nowym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuł o służbie Sióstr Zakonnych wśród skrzywdzonych dzieci. Pozostałe czasopisma religijne zanieśmy do domu dla postnej lektury składając dowolny grosz. Za tydzień będą do nabycia małe paschaliki na stół wielkanocny. (6 zł.)

6. Pamiętajmy o uczestnictwie w nabożeństwach wielkopostnych. W czasie drogi krzyżowej mogą być włączone do modlitwy zalecki za zmarłych. Z ofiar składanych z tej okazji zostały odprawione w Katowicach 3 Msze Św. za zmarłych zalecanych w Kokoszycach.

7. W piątek po drodze krzyżowej będą mieć miejsce rozmowy dopuszczające do sakramentu bierzmowania dla kandydatów z klasy III gimnazjum. Przynosimy indeksy. Kto nie może przyjść w piątek, wyjątkowo niech przyjdzie w czwartek wieczorem na ustaloną telefonicznie godzinę.

8. Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie po nabożeństwach oraz w dowolnym czasie w ciągu dnia po uprzednim telefonie na numer parafii, tj. 32/4562174. W środę kancelaria jest nieczynna. Wezwanie do umierających niespodziewanie jest możliwe zawsze. Dbamy również o to, aby nasi chorzy mieli dostęp do sakramentów świętych już w czasie choroby i przyjmowali je świadomie.

DNI SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH W DEKANACIE PSZOWSKIM
W 2015 ROKU
odbywają się w Domu Parafialnym w Pszowie (za Strażą Pożarną). Dzień Skupienia odbywa się zawsze
w niedzielę od godz. 15.00, a kończy się Mszą Świętą w Bazylice NMP.
(po Mszy wydawane są zaświadczenia o uczestnictwie, ok. 17.oo.)
Terminy:  20.03; 14.06; 20.09;  8.11

Miesiąc 21921