22-02-2015r

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Ten święty okres liturgiczny wzywa nas do dobrego życia wespół z modlitwą, nawróceniem i pokutą, ze względu na miłość do naszego Pana Jezusa Chrystusa, który przez Krzyż i Mekę swoją odkupił świat. Wielki Post trwać będzie do Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. I część W.P. ma charakter pokutny, zaś II część - od 5 Niedzieli W.P. - podkreśla charakter pasyjny.

2. Przeżywana dzisiaj niedziela, to również Niedziela Trzeźwości, która kończy tydzień modlitw o trzeźwość. Po każdej Mszy św. niedzielnej odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne przepraszając Boga za grzechy pijaństwa – popełnione w Ojczyźnie i naszych domach. Wszyscy, którzy w tych dniach podjęli abstynencję, proszeni są o świadectwo wpisu do parafialnej księgi trzeźwości, która jest wystawiona na bocznym ołtarzu.

3. Kolekta składana dzisiaj to jałmużna postna, która obok modlitwy i postu jest jednym z aktów pokutnych. Dar ten oddany z serca dopełnia inne uczynki miłosierdzia i stanowi wynagrodzenie za zaniedbania w tej materii wobec bliźnich. Jałmużnę poleca się też korzystającym z dyspens.

4. Bóg zapłać za waszą ofiarność. Ostatnie zbiórki na opał pozwoliły na uregulowanie w całości naszych zobowiązań za gaz.

5. Za tydzień 1 marca kolekta będzie przeznaczona na naszą parafię. Natomiast przed kościołami będzie zbiórka na Fundusz Misyjny.

6. W Środę Popielcową w Godzinie Miłosierdzia o 15:3o odszedł do Pana znany nam wszystkim i szanowany pan kościelny śp. Stanisław Kowol. W sobotę na pogrzebie dziękowaliśmy Bogu za Jego dobre życie naznaczone: służbą, uśmiechem i skromnością. Zostaliśmy ubogaceni pięknym świadectwem wiary. To strata dla naszej parafii, która da Bóg niech będzie zrekompensowana po stokroć Jego orędownictwem z nieba.

7. Gość Niedzielny rozpoczyna nowy wielkopostny cykl Ludzie spod krzyża

8. Zarząd Koła Gospodyń zaprasza członkinie na spotkanie z okazji
Dnia Kobiet – 10 marca na 17:oo – oczywiście w świetlicy OSP. Prosi się o potwierdzenie przybycia.

9. W gablotce znajdziemy zaproszenie na zebranie sprawozdawcze z działalności Rady Dzielnicy za rok 2014. Będzie ono 3 marca o 17:oo

PAMIETAJMY O NABOŻEŃSTWACH WIELKOPOSTNYCH !!!
DROGA KRZYŻOWA – czwartek 17.3o (po Mszy szkolnej); piątek - 7.3o i 17.3o
GORZKIE ŻALE I KAZANIE PASYJNE – niedziela 15.3o
– wygłasza je do nas ks. Przemysław Piwowarczyk – wikariusz w Mszanie.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W PARAFII: 22 – 25 MARCA.

Tydzień 2088

Miesiąc 12005