15.08.2015r.

1. Dzisiaj VI niedziela zwykła w ciągu roku, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy przyszła I Niedziela Wielkiego Postu – zwana Niedzielą Trzeźwości.  Wtedy też będziemy się modlić o ducha trzeźwości w naszej Ojczyźnie i Parafii. Księga trzeźwości jest wystawiona na ołtarzu bocznym.

2. Kolektę przeznaczamy na zapłacenie rachunków za gaz i olej opałowy.  Bóg zapłać za składane ofiary! Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.

3. W Środę Popielcową:
  • Rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. W tym czasie zaplanujmy sobie czas na dodatkową modlitwę, spowiedź i uczestnictwo w nabożeństwach. Czas ich odprawiania w naszej parafii jest wypisany w porządku nabożeństw. Rekolekcje wielkopostne-parafialne i szkolne - są zaplanowane od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. 22 – 25 marca – Zwiastowanie Pańskie)
  • Pamiętajmy o poście. W tym dniu oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zachowujemy również umiar w ilości spożywanych pokarmów,  a tylko jeden posiłek spożywamy do syta. Post ten obowiązuje zdrowych wiernych od 18 do 60 roku życia.
  • Posypanie głów popiołem w czasie Mszy Świętych – 7.oo; 17.oo; 18.3o (ta Msza szczególnie dla tych, którzy późno wracają z pracy).
  • Okazja do spowiedzi świętej - pół godziny przed każdą Mszą Św.
  • Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty
  • Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zaproszona jest na Mszę Św.  o 18.3o oraz na krótkie spotkanie do salki.
  • Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zapłatę za gaz.

4. Najnowszy nr Gościa Niedzielnego zamieszcza ciekawy artykuł o islamskim terrorze z okrzykiem „Bóg jest wielki”. Ponadto jest w nim wiele treści wielkopostnych. Pozostałe pisma weźmy na lekturę domową.

5. Dziękujmy Bogu za pięknie przeżywaną w naszym Kościele Parafialnym - w ramach wiecznej adoracji - Adorację Najświętszego Sakramentu. Zgromadziła ona  na modlitwie w ubiegły czwartek setki wiernych.

6. Osoby zainteresowane kolejową pielgrzymką do Lourdes w maju tego roku,  proszone są o kontakt z proboszczem.

7. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.oo

Ogółem 1331939