Drodzy parafianie !

 

W 10. punkcie ogłoszeń parafialnych z dnia 01.11.2015r. podana jest informacja: Na niektórych grobach umieściliśmy informację o tym, że minął termin dzierżawy miejsca, celem dotarcia z tą informacją do opiekunów grobów.
 
 Informacja ta dotyczy tego, o czym już wiele razy pisaliśmy w ogłoszeniach parafialnych, i o czym rozmawiamy od tygodni przy okazji porządkowania dokumentacji naszego cmentarza. Chcemy, aby informacja o konieczności przedłużenia dzierżawy miejsca grobowego dotarła do opiekunów grobów, którzy są spoza naszej parafii, a którzy przybędą na rodzinne groby.
 
 Dążymy do tego, aby każdy grób miał swój dokument, i w ten sposób nie będzie przypadków domniemanego posiadania dzierżawy danego miejsca grobowego. Jeśli ktoś posiada dokument stary, nie ma potrzeby, by zmieniać go na nowy - pod warunkiem, iż jeszcze nie upłynął termin dzierżawy danego miejsca.
 
 Przy załatwianiu spraw pogrzebowych, każdy grób ma zarezerwowane miejsce grobowe na 20 lat. Dotyczy to wszystkich grobów. (wyjątek: grobowce - 50 lat) - nie ma więc dzierżawy wieczystej. Po tym okresie należy wyrazić wolę przedłużenia dzierżawy na czas nie dłuższy niż 20 lat. Brak przedłużenia jest równoznaczny z zakończeniem dzierżawy, co skutkuje później likwidacją grobu.
 
 Opłata za rok dzierżawy miejsca grobowego na naszym cmentarzu parafialnym wynosi 30 złotych na rok i jest przeznaczone głównie na utrzymanie cmentarza. Groby zmarłych dzieci są zwolnione z tej opłaty, jeśli rodzice lub opiekunowie grobów wyrazili swoją wolę dalszej dzierżawy i jest to decyzja administratora cmentarza – proboszcza. Niestety w parafii możecie usłyszeć nieprawdziwe informacje dotyczące powyższego, za co odpowiedzialność ponoszą ci, którzy je głoszą.
 
 Wszelkie wątpliwości starajmy się rozwiązywać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub z proboszczem po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Dziękuję wszystkim, którzy tak właśnie uczynili.

 

 

Szczęść Boże !

 

W ostatnim miesiącu dokonaliśmy podstawowej inwentaryzacji naszego cmentarza. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w te prace. Wielu parafian uregulowało opłaty rezerwacyjne. Ci, którzy nie mogli tego uczynić zgłosili swój problem proboszczowi i otrzymali czasowe gwarancje zachowania grobów swoich bliskich. Kilku parafian zlikwidowało swoje groby. Te osoby proszę, aby - po uzgodnieniu terminu w kancelarii parafialnej - zdemontowały stare pomniki i nagrobki. Natomiast około 100 opiekunów grobów nie odpowiedziało na ogłoszenia dotyczące powyższych cmentarnych spraw. Dlatego proszę o przekazanie informacji rodzinom, które mieszkają poza naszą parafią, a nawet zagranicą, a którzy od dłuższego czasu nie interesują się danym grobem. Każda osoba, która miała wątpliwości w sprawach formalnych związanych ze wskazanym grobem otrzymała stosowne potwierdzenia na piśmie. W ten sposób doszliśmy do sytuacji, że dany grób lub miejsce zarezerwowane należy do osoby, która ma dokument potwierdzający ten stan. Tym samym nie będzie trzeba stosować zasady domniemania, która niekiedy bywa zawodna. (niezgodność posiadania nawet w dobrej wierze za stanem faktycznym zawartym w dokumentacji cmentarza).

Cmentarz parafialny parafii p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach położony przy ulicy Osadniczej


Dane statystyczne:
Ilość pochowanych zmarłych:
Ilość mogił:
Powierzchnia:
Dane na dzień

Grabarz: Jacek Grzesiak
tel. kom. 698 938 947

 

Cmentarz znajduje się pod zarządem Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Wodzisławiu Śląskim - Kokoszycach. Nadzór nad cmentarzem i jego administrację sprawuje ks.Proboszcz.

Ustawianie nagrobków lub ich rozbiórka, może odbywać się tylko w ciągu dnia, po uprzednim zatwierdzeniu projektu lub zmiany, u administratora cmentarza i uiszczeniu stosownej opłaty.

 

 

Chcemy uporządkować listę grobów przeznaczonych do ponownego użycia. Są to groby dla których od lat nie dokonano przedłużenia rezerwacji. W przypadku chęci przedłużenia rezerwacji lub samego zaciągnięcia informacji trzeba przyjść  do kancelarii parafialnej (nie jest możliwa informacja drogą telefoniczną). Wobec powyższego w miesiącu wrześniu kancelaria będzie czynna w dodatkowych godzinach wieczornych, tj.: wtorek, czwartek i piątek w godz.: 17:3o-19.oo; oraz rano w piątek i sobotę 8:oo – 9.oo. Rezerwacja miejsca grobowego przy pogrzebie jest opłacana na 20 lat. Po tym czasie można ją przedłużyć na nie mniej niż 5 lat. (30 złotych/rok.) Osoby, które z różnych przyczyn aktualnie nie są w stanie uregulować należności, proszone są o zgłoszenie woli późniejszego terminu opłaty poza wrześniem, aby grób nie został zlikwidowany.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 302

Wczoraj 411

Tydzień 1091

Miesiąc 11861

Ogółem 418405

Currently are 19 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions