Drodzy parafianie !

W 10. punkcie ogłoszeń parafialnych z dnia 01.11.2015r. podana jest informacja: Na niektórych grobach umieściliśmy informację o tym, że minął termin dzierżawy miejsca, celem dotarcia z tą informacją do opiekunów grobów.

Informacja ta dotyczy tego, o czym już wiele razy pisaliśmy w ogłoszeniach parafialnych, i o czym rozmawiamy od tygodni przy okazji porządkowania dokumentacji naszego cmentarza. Chcemy, aby informacja o konieczności przedłużenia dzierżawy miejsca grobowego dotarła do opiekunów grobów, którzy są spoza naszej parafii, a którzy przybędą na rodzinne groby.

Dążymy do tego, aby każdy grób miał swój dokument, i w ten sposób nie będzie przypadków domniemanego posiadania dzierżawy danego miejsca grobowego. Jeśli ktoś posiada dokument stary, nie ma potrzeby, by zmieniać go na nowy - pod warunkiem, iż jeszcze nie upłynął termin dzierżawy danego miejsca.

Przy załatwianiu spraw pogrzebowych, każdy grób ma zarezerwowane miejsce grobowe na 20 lat. Dotyczy to wszystkich grobów. (wyjątek: grobowce - 50 lat) - nie ma więc dzierżawy wieczystej. Po tym okresie należy wyrazić wolę przedłużenia dzierżawy na czas nie dłuższy niż 20 lat. Brak przedłużenia jest równoznaczny z zakończeniem dzierżawy, co skutkuje później likwidacją grobu.

Opłata za rok dzierżawy miejsca grobowego na naszym cmentarzu parafialnym wynosi 30 złotych na rok i jest przeznaczone głównie na utrzymanie cmentarza. Groby zmarłych dzieci są zwolnione z tej opłaty, jeśli rodzice lub opiekunowie grobów wyrazili swoją wolę dalszej dzierżawy i jest to decyzja administratora cmentarza – proboszcza. Niestety w parafii możecie usłyszeć nieprawdziwe informacje dotyczące powyższego, za co odpowiedzialność ponoszą ci, którzy je głoszą.

Wszelkie wątpliwości starajmy się rozwiązywać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub z proboszczem po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Dziękuję wszystkim, którzy tak właśnie uczynili.

Szczęść Boże !