OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ODNOWIENIE PARAFIALNYCH MISJI ŚWIĘTYCH
Wierzę, że Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem (por. J 14,6)
24.02.2013r.


1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka pieniężna na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii ODNOWIENIE PARAFIALNYCH MISJI ŚWIĘTYCH. Przez Słowo Boże, sakramenty święte, a szczególnie sakrament pokuty, wspólne przeżywanie Eucharystii, a także specjalne wieczorne nabożeństwa pragniemy utwierdzić się w dobrym. Nie lękajmy się na nowo zaprosić Jezusa do naszych serc i rodzin i z wiarą prośmy Go, aby uleczył nasze zranienia oraz pomógł rozwiązać trudne problemy. Powierzmy Mu z ufnością  przyszłość swoją i naszych rodzin.  

3.    Serdecznie witamy ks. Roberta Kaczmarka wizytatora katechizacji i duszpasterza nauczycieli w archidiecezji katowickiej, który poprowadzi tegoroczne ćwiczenia rekolekcyjne. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze głoszenia Słowa Bożego. Rekolekcje potrwają do środy i zakończą się Mszą św. ze specjalnym błogosławieństwem rekolekcyjnym oraz nabożeństwem przy Krzyżu Misyjnym. W tym dniu odbędzie się kolekta jako wyraz naszej wdzięczności za głoszone Słowo Boże.

4.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału.

5.    W związku z odnowieniem Parafialnych Misji Świętych w poniedziałek 25.02. odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 11.00. Zaś w środę o godz. 11.30 odprawimy się Mszę św. w intencji chorych oraz starszych parafian wraz z udzielaniem Sakramentu Chorych i błogosławieństwem Lourdzkim. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.

6.    W  tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

7.    W czwartek 28.02. papież Benedykt XVI ustąpi ze swego urzędu. Na Mszy św. o godz. 7.00 podziękujemy Bogu za Jego pontyfikat oraz będziemy prosić o dary Ducha św. dla kolegium kardynalskiego na czas wyboru nowego papieża.

8.    W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

9.    W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa będzie również po rannej Mszy św. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

10.W przyszłą niedzielę odbędzie się kolekta na budowę kościoła na osiedlu
     Wrembowa, dla której nasza wspólnota jest parafią patronacką.

11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
     cena 4.50 zł i Małego Gościa. Z tyłu kościoła można zakupić książeczkę
     pt. Rachunek Sumienia. Jest to doskonała pomoc w dobrym przygotowaniu do
     spowiedzi dla dzieci, dorosłych i narzeczonych. Cena 3zł.