OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17.02.2013r.

 

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Niedziela dzisiejsza jest obchodzona jako Niedziela Trzeźwości. Modlimy się za tych, którzy tkwią w nałogu pijaństwa oraz za ich rodziny, prosząc Boga o uwolnienie z uzależnienia. Dzielmy się również świadectwem abstynencji, która zawsze jest darem miłości. Dlatego możemy powiedzieć: nie piję, bo kocham Boga, nie piję, bo kocham swoją rodzinę, nie piję, bo kocham moją ojczyznę. Niech każdy odpowie w swoim sercu, czy stać go na ten dar. Na bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości. Wpisując się do księgi podejmujemy trzeźwość czasową lub stałą jako bardzo konkretny dar złożony Bogu w intencji uzależnionych od nałogów.

3.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy pierwsze w tegorocznym poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku rozważania pasyjne poprowadzi ks. Marcin Wylężek, wikariusz parafii Narodzenia NMP w Pszowie. Zachęcamy do licznego udziału.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Piątek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła

5.    W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

6.    W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa będzie również po rannej Mszy św. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

7.    W przyszłą sobotę na wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Odnowienie Parafialnych Misji Świętych. Myślą przewodnią nauk misyjnych będą słowa „Wierzę, że Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem „ (por. J 14,6). Proszę już teraz aby zarezerwować sobie czas, oraz o modlitwę w intencji zbliżających się duchowych ćwiczeń, a także ks. Roberta Kaczmarka, który wygłosi nauki misyjne.

8.    W przyszłą niedzielę – II Wielkiego Postu, odbędzie się przed kościołem
     tradycyjna zbiórka pieniężna na Krajowy Fundusz Misyjny.

9.    W związku z odnowieniem Parafialnych Misji Świętych w poniedziałek 25.02. odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych parafian. Już teraz przyjmujemy zgłoszenia w zakrystii.

10.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego
     kościoła.

11.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
     cena 4.50 zł i Małego Gościa.