Co roku w oktawie Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego księża pracujący w jednym dekanacie spotykają się na tzw. Konwencie wielkanocnym (z języka łacińskiego conventus znaczy zgromadzenie, spotkanie). Jest to spotkanie szczególne, nawiązujące do zgromadzenia apostołów radujących się w Wieczerniku spotkaniem ze Zmartwychwstałym. Konwenty odbywają się kolejno w poszczególnych parafiach dekanatu. Tradycja konwentów Kościoła katolickiego na Śląsku sięga czasów, gdy jeszcze nasze parafie należały do archidiecezji wrocławskiej. W tym roku dekanat Pszowski spotykał się w naszej parafii .  Najważniejszym momentem kapłańskiego spotkania była wspólna msza o godz. 17.00. Eucharystii przewodniczył ks. Dziekan, mszę odprawiono w intencji zmarłych kapłanów i o nowe powołania. Po Mszy św. na naszym probostwie odbyło się spotkanie formacyjne wszystkich kapłanów pracujących w naszym Dekanacie, podczas którego wygłoszona została konferencja dotycząca tematu tegorocznego konwentu pt. „Rola parafii i jej współpraca z seminarium duchownym w formacji kandydatów do kapłaństwa”.