ZAPROSZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO
DO WSPÓLNEJ MODLITWY W INTENCJI MATURZYSTÓW
 
 
Drodzy Katecheci! Drodzy Księża!

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 7 czerwca br., o godz. 10.30 będę celebrował Mszę św. w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla w intencji tegorocznych maturzystów (transmisja w Radiu eM oraz w Internecie).
 
Biskupi pomocniczy w tym samym czasie będą przewodniczyć Eucharystii także w tej intencji w innych parafiach naszej archidiecezji: bp Marek Szkudło w kościele. bł. Karoliny w Tychach, bp Adam Wodarczyk w bazylice NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śl., bp Grzegorz Olszowski w bazylice św. Antoniego w Rybniku (transmisje także w Internecie).
 
Będziemy modlić się wspólnie o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych oraz o światło i potrzebne łaski w rozeznawaniu powołania i dokonywania życiowych wyborów. Chcemy prosić o pokój serca w tym szczególnym czasie, w jakim tegoroczni maturzyści podejmują egzaminacyjne wyzwania.
 
Serdecznie proszę o przekazanie tej informacji waszej młodzieży wraz z zachętą do udziału w Eucharystii.
 
Do wspólnej modlitwy zachęcam także nauczycieli i wychowawców, a księży katechetów zapraszam w miarę możliwości do wspólnej koncelebry. Proszę także o uwzględnienie wezwania za zdających egzaminy w modlitwie wiernych w parafiach.
 
Wszystkim uczniom kończącym rok szkolny udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
 
† Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA
KATOWICKI
VA I – 48/20
Katowice, 04.06.2020 r.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 22

Wczoraj 385

Tydzień 407

Miesiąc 8545

Ogółem 375484

Currently are 16 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions