Komunikat księdza proboszcza w związku

z nowymi obostrzeniami sanitarnymi

Ministerstwa Zdrowia i własną chorobą.

W związku z powyższym kierując się zasadą
ostrożności i bezpieczeństwa, szczególnie dzieci – przekazuje, że:
  • Nadal jest naszym obowiązkiem: dezynfekowanie dłoni przed wejściem do kościoła (w przedsionku    są odpowiednie płyny i żel podawany automatycznie), zachowanie bezpiecznego dystansu i założenie maseczki
  • W kościele może być zajęta połowa miejsc. A więc w jednej długiej ławce mogą siadać najwyżej 4 osoby. Ponadto osoby stojące mają zachować bezpieczny odstęp. To prawda, że osób zaszczepionych nie wlicza się do wyznaczonego limitu wiernych, jednak parafia nie ma możliwości praktycznych, aby to sprawdzać – dlatego w niedzielę będą odprawiane Msze św. dodatkowe.
  • Wszystkie Msze św. niedzielne będą krótsze i będą bez organów.      Odprawimy o 7:oo; 8:oo; 9:oo; 10:3o; 11:3o; 16:oo. (17:oo w sobotę)
  • W naszej parafii w I i II tygodniu Adwentu nie będą odprawiane  Msze św. roratnie przygotowane dla dzieci.
    Wszelkie materiały roratnie dzieci otrzymają w szkole.
    Piątkowe Msze św. roratnie z dnia 5. grudnia, te oznaczone gwiazdką * nie będą odprawione.
    Roraty o 17:oo pozostają bez zmian, ale nie są przeznaczone dla dzieci, ale dla wszystkich wiernych, którzy decydują się na przyjście.
  • Msza św. barbórkowa w sobotę pozostaje bez zmian, ale druga Msza św. w intencji górników będzie odprawiona w niedzielę o 9:oo.
  • Czytając ogłoszenia parafialne na stronach parafii, proszę patrzeć na datę ogłoszenia. Obowiązujące jest ogłoszenie ze świeższą datą.
  • Drodzy Parafianie od tygodnia choruje, a dzisiaj jeszcze potwierdzono u mnie pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Jestem odizolowany na kwarantannie. Dziękuję za wszelkie modlitwy i życzenia.
Szczęść Boże!
Ks. prob. Adam Zakrzewski